Gebe Okulu Eğitimi

Gebe Okulu Programı Hakkında Bilgi;

Tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda  bilgi  sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını  sağlamayı,  normal  doğum  eylemi,  ağrı  yönetimi  ve  yeni  rollerini  benimsemeleri konularında bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamaktadır.

Bebeğinize kavuşup anneliğe adım atacağınız doğum anına doğru heyecanla ilerlerken, bu önemli süreci bilinçli, bilgili, huzurlu ve mutlu geçirmeniz özgüveninizi artıracak ve bilgisizliğin neden olduğu kaygıyı ortadan kaldıracaktır. Bu süreç kaygı-panik endişe dolu olmaktan çıkacak; mutluluk-paylaşım-pozitif duygular ile geçecek ve güzel bir anı olarak hatıralarınızda yer edecektir.

Doğum doğal ve sağlıklı bir eylemdir. Doğumu nasıl algıladığınız çok önemli, bilinçaltınızda doğuma karşı oluşturduğunuz kaygı ve korkuları aşarak ve doğuma hazırlanarak doğum anının heyecanını ve bebeğinize kavuşmanın mutluluğunu yaşamanız doğumunuza hazırlanmanızla mümkün hale gelecektir.

Not: Gebe okuluna başvurmak isteyen gebelerimiz, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği veya Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisimize müracaat edebilirler. Aynı zamanda bizimle 444 37 39 numaralı telefondan veya 0542 312 64 15  WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2022 by Güncelleyen: Umut Kızılkaya