Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği

Hastanemiz, kadın hastalıkları ve doğum Bölümünde; en üst standartlarda donatılmış doğum salonları, sancı odaları, anne bebek uyum odaları bulunmakta, gebelerin gebelik öncesi ve gebelik sırasındaki tüm takipleri ve doğum işlemleri uzman sağlık ekibi ile beraber itinayla yapılmaktadır.

Gebelik süresince gerekli ikili test, üçlü test, dörtlü test, anne kanı ile yapılan genetik analiz testleri, şeker tarama testleri, gebeliğin son dönemindeki NST test ve takipleri gebelik süresince yapılabilen diğer işlemlerimizdir.
Hamileliğin gelişimine göre anne ve doktor tarafından kararlaştırılan normal doğum, ağrısız normal doğum veya sezeryanlarımıza Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlarımızın yanı sıra yeni doğan ünitesi hekim ve hemşireleri de katılmaktadır. Doğum sırasında herhangi bir sağlık problemi yaşanması durumunda anne ve bebeğe anında müdahale edilmekte ve gerekirse yine en üst standartlara sahip yeni doğan ünitelerimize alınmaktadır. Gebelik ve doğum takibi dışında kliniğimizde verilen başlıca hizmetler aşağıdaki gibidir:

- Ultrasonografik incelemeler
- PAP smear testi,
- HPV testi,
- Kolposkopik işlemler
- Menopoz tanı ve tedavisi
- Doğum kontrol yöntemleri,
- Yardımcı üreme teknikleri (aşılama)
- Genital enfeksiyonların tanı ve tedavisi
- Jinekolojik kanserlerin tanı ve tedavisi
- İdrar Kaçırma Operasyonları, sistorektosel ameliyatları
- Vajen daraltma, estetik cerrahiler
- Over kisti (yumurtalık kistleri) ameliyatları
- Myom ameliyatları
- Tüp tıkanıklıklarının açılması
- Tüp bağlama operasyonları
- Histeroskopik operasyonlar
- İnfertilite (kısırlık) takip ve tedavisi (sperm analizleri, HSG (rahim filmi) çekilmesi, aşılama tedavisi, yumurtlama tedavisi gibi…)

ÜST